Jak zabezpieczyć schody przed małymi dziećmi?

Małe dziecko w domu to ogromna radość, ale również duże wyzwanie. Dzieci są ciekawe świata i wciąż zaskakują nowymi umiejętnościami. To, co jeszcze przed chwilą było dla nich zbyt trudne, nagle jest już w granicach ich możliwości. Rolą rodzica jest zadbanie o bezpieczeństwo małego odkrywcy, przewidując zawsze kilka kroków do przodu. W domu, w którym są schody, pojawia się ryzyko, że dziecko może się z nich sturlać, a taki upadek może skończyć się tragicznie, dlatego, priorytetem powinno być ich odpowiednie odgrodzenie. Najlepszym na to sposobem jest wykorzystanie dobrej jakości bramek zabezpieczających na schody od godnego zaufania producenta.

Bramki zabezpieczające – świetne rozwiązanie

Utarło się powiedzenie, że najwięcej wypadków zdarza się w domu, niestety jest to prawdą. Schody są jednym z newralgicznych miejsc, o które trzeba zadbać w pierwszej kolejności. Rodzicom często wydaje się, że działania trzeba podjąć dopiero, kiedy dziecko zaczyna raczkować, jednak nie jest to prawdą. Niemowlę rozwija się błyskawicznie i szybko staje się mobilne, dlatego ryzyko upadku pojawia się dużo wcześniej. Środki zabezpieczające warto przedsięwziąć jak najszybciej i zamontować odpowiednią barierkę zgodnie z instrukcją producenta.

Bramki na schody wymagają od domowników pewnej dyscypliny, trzeba pamiętać, żeby za każdym razem je zamykać. Wyrobienie takiego nawyku może trochę potrwać. Ponadto bardzo istotne jest, by zawczasu zorientować się wśród firm zajmujących się rozwiązaniami zabezpieczającymi schody, żeby dokonać najlepszego wyboru producenta. Warto wiedzieć, że nie zawsze jest konieczne montowanie ochrony przy samych schodach, można też zablokować całe przejście, a nawet sporą część domu, jeśli tak będzie bardziej wygodnie domownikom.

Drewniane bramki zabezpieczające na schody

Barierki to optymalne rozwiązanie chroniące problematyczną część domu. Pojawia się jednak pytanie – które z nich sprawdzą się najlepiej? Dużo zależy od producenta, ale również od materiału, z którego zostały wykonane, mogą być metalowe, z tworzyw sztucznych lub drewniane. Nie warto na nich oszczędzać, trzeba mieć świadomość, że bramki zabezpieczające schody mogą mieć bezpośredni wpływ na zdrowie i życie dziecka, dlatego muszą być najlepszej jakości. Najbardziej ekologiczne są oczywiście bramki na schody drewniane.

Gdy w domu pojawia się dziecko, wielu z nas zaczyna zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo materiałów, z jakich wykonane są meble dziecięce i zabawki. Świadomi rodzice decydują się najczęściej na wysokiej jakości drewniane łóżeczka, atestowane drewniane zabawki, hitem stały się nawet gryzaki dla niemowląt z tego materiału. Wszystko dlatego, że ten naturalny surowiec, jeśli jest odpowiednio przetwarzany, najlepiej z nami współgra, jest zdrowy i dobrze czujemy się w jego otoczeniu. Drewniane bramki zabezpieczające wyglądają pięknie i dopełniają każde wnętrze, zarówno urządzone klasycznie, jak i nowocześnie. Jeśli producent zadba o odpowiednią obróbkę i zaokrąglenie krawędzi, barierka będzie całkowicie bezpieczna.

Wybór profesjonalnego producenta bramek zabezpieczających

Jest kilka rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę wybierając producenta bramek zabezpieczających. Ważne są opinie zadowolonych klientów, jeśli bowiem dane rozwiązanie sprawdziło się u wielu osób, jest duża szansa na to, że my również będziemy zadowoleni. Dostępne w ofercie elementy drewniane powinny być dokładnie wygładzone, a krawędzie zaokrąglone. Jest to bardzo istotne w przypadku małych dzieci, które w przeciwnym razie mogłyby się uderzyć lub zranić delikatną skórę dłoni, a nawet usta. Producent drewnianych bramek zabezpieczających powinien to wszystko przewidzieć i odpowiednio przygotować swoje wyroby.

Ważne jest też przejrzyste przedstawienie szczegółowej specyfikacji produktu, jego dokładnych wymiarów i sposobu montażu. Pomocne okazują się często także przykładowe zdjęcia, na których widoczne są gotowe już drewniane bramki zabezpieczające zamocowane przy schodach. Da nam to obraz jak produkt będzie wyglądał w naszym domu. Najwyższej jakości wyroby, wszystkie niezbędne informacje oraz przykładowe fotografie znaleźć można na stronie ebramka.pl. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z pełną ofertą firmy!

Drewniane bramki zabezpieczające – czy tylko na schody?

Barierki można zamontować również w innych miejscach, do których chcemy odgrodzić drogę ze względów bezpieczeństwa. Często nawet na stronie danego producenta można znaleźć podpowiedzi, jak jeszcze wykorzystać ekologiczne drewniane barierki. Zablokować można nimi między innymi wejście do kuchni, która jest pełna niebezpiecznych przedmiotów, a także wyjście na taras czy ogród, jeśli latem często drzwi są otwarte, a obawiamy się, że dziecko wyjdzie niezauważone. Również starsze rodzeństwo może odetchnąć dzięki takiemu rozwiązaniu, drewniane szczebelki skutecznie mogą ochronić przed niemowlakiem wnętrze ich pokoju, dzięki czemu nie będzie konieczności chowania wszystkich potencjalnie niebezpiecznych zabawek.

Ze względu na szerokie możliwości wykorzystania, drewniane bramki zabezpieczające sprawdzą się nie tylko w domach jednorodzinnych lub mieszkaniach dwupoziomowych, ale mogą znaleźć zastosowanie również w przeciętnym mieszkaniu w bloku, w którym nie ma schodów. Zamawiając je, warto szczegółowo przejrzeć informacje podane przez producenta, żeby dokonać najlepszego wyboru, od niego zależy bowiem bezpieczeństwo naszego dziecka. Co ciekawe, takie rozwiązanie może okazać się pomocne również dla osób bezdzietnych, docenią je opiekunowie dużych psów, którzy chcą by ich zwierzęta pozostały w konkretnej części domu w czasie ich nieobecności lub snu.